Projekty

 

Projekty domů jsou navrhovány individuálně podle potřeb klienta, charakteru okolního prostředí, principů stavební biologie, organické architektury, s použitím zdravotně nezávadných materiálů a přírodních izolací. Ceny projektů jsou uvedeny zde.

pohledJZ


   

   

Projekt interiérů kavárny "Kafe doma" v Litoměřicích s výběrem raw desertů, lehkých vegetariánských jídel a výběrové kávy Doubleshot. Jedná se o prostor sklepa s přístavbou zimní zahrady se zelenou střechou. Záměrem bylo nechat vyniknout stávající kamenné a smíšené konstrukce stěn. Podlahy jsou dubové ošetřené olejem. Na některých stěnách je použitá patinová malba od restaurátorů. Návrh interiérů byl proveden podle principů stavební biologie. Foto Jiří Klement. 


Projekt rodinného domu v Krkonoších. V projektu jsou použité zásady nízkoenergetických domů a stavební biologie. Střecha je pokryta štípaným šindelem, opláštění z modřínových prken, zateplení z dřevovlánité izolace a foukané izolace z papíru.


 

Studie nízkoenergetického domu v blízkosti Velkých Popovic. V projektu jsou použité zásady nízkoenergetických domů, stavební biologie a organické architektury. Hliněné omítky, tadelakt, zateplení z dřevovláknité izoalce. 

 
 

 

Rekonstrukce statku v Bělé. V projektu jsou použité zásady stavební biologie a organické architektury.  

 

Studie umístění pracovních míst pro firmu WELEDA, Praha 5.

 

Studie kancelářských prostor pro firmu HAPPY HOUSE RENTALS v Urbánkově domě, Praha 1.
 

Návrh multifunkčního domu pro bydlení, kancelář a dvou bytů k pronájmu v Praze. Masivní stavba s dřevěným opláštěním, kamenným obkladem a extenzivní zelenou střechou.

 

  

Spolupráce na projektu rekonstrukce činžovního domu se studiem ARC, později projektový manažer výstavby. Vnitřní zateplení z rákosu, stěnové topení, hliněné omítky. Dřevěné prvky ošetřeny přírodními oleji a vosky. Dům osobního rozvoje Maitrea má několik přednáškových sálů, bytů a vegetariánskou restauraci.

 

  

Projektový manažer výstavby mateřské školy Maitrea o.p.s. Spolupráce v oblasti stavební biologie s hlavním architektem Vítem Polákem.

 

Novostavba rodinného domu s atriem. Spolupráce na technické části projektu s akad. arch. Oldřichem Hozmanem v rámci Studia ARC. Dřevostavba s konopnou a slaměnou izolací. Nenosné příčky vyzdívané z nepálených cihel. Extenzivní zatravněná střecha. Dřevěné prvky ošetřeny přírodními oleji a vosky.

 

 

Studie kancelářského nábytku pro Maitrea a.s. Použitý materiál: dub masiv a dýha na laťovce s povrchovou úpravou přírodními oleji.

 

   

Studie interiéru a skříní pro soukromého investora. Materiál: hruška masiv a dýha. 

 

  

Projekt interiéru bytu pro čínského lékaře v Praze.

 

Spolupráce na projektu domu v Chrustenicích se Studiem ARC. Projekt podle principů stavební biologie.

 

Studie rekonstrukce malého domu u Hořovic.

 

Studie domu v Lomci u Plzně.

  

Spolupráce na projektu rodinného domu u Tábora se Studiem ARC.